BİLGİ BANKASI


SATILIK VİNÇ ARARKEN - Arlift | Satılık | Hiab Vinç | Dalian Forklift | Skyjack Makaslı Platform | Yineng Yükleyici loder | Türkiye Distribütörü
SATILIK VİNÇ ARARKEN

Satılık vinç ararken pazarda, müşteri aklına gelen ilk sorulardan nerden ve ne tür bir vinç almam gerekir. Örneğin Avrupa ithal vinç mi almak yada yerli vinç mi almak. sıfır vinç mi yoksa ikinci el vinç mi almak.  Tabiki bu tür soruların cevabı ve kararları basit yada kolay değildir. Ama bazı genel bilgileri bildikten sonra daha sağlıklı bir karar varılabilir. Her şeyden önce eskisi gibi değil vinç satanlar veya ithalat edenler kolayca interneten ulaşılabilir. Bunu yaparken, internete doğru kelime yazmak çok önemlidir çünkü burda amaj bütün seçenekleri bulmak ve değerlendirmek. Dolaysiyle ithal vinç aranyorsa mesela , distribütör veya mümessile ve Türkiye kelimesi arama motoruna ekleyerek arama yapmanız lazım doğru ve gerçek şirkete ulaşmak için. 

Asıl kısmı tabiki ithal veya yerli vinç mi odaklanmalı. bunun cevabı piyasa bilgisine göre şu şekilde. 

  1. Bütçe : 45 Ton metre kadar ithal vinçler yerli vinçlerin fiyatları aynidir , hatta ithal vinçler daha ucuz olabilir.dolatsiyle tercih edilmelidir. 50 ton metre ve üstü yerli vinçlerin fiyatı daha ucuzdur ve bazen fark fiyatı 2 misli olabilir örneğin 90 ton metre modelerde.
  2. Teknoloji : Elbete ithal vinçlerin teknolojisi daha yüksektir.Bir kere kulanılan çelik teknolojisi çok yüksektir, dolaysiyle daha mukavemetli ve hafiftir. Yani siz daha yük taşıyabileceksiniz ve uzun mesafedeler daha ağır yükler kaldırabilecekseniz.
  3. Emniyet :İthal vinçlerin emniyet konusunda daha gelişmiştir çünki CE standartlarına tabidir. Dolaysiyle vinçler bütün emniyet unsurleri ile donatılmıştır, örnek aşırı yük moment kontrolayak moment kontrolce uyumlu parçalar daha uzun ömürlü  yüksek teknolojik vinç antipas prosesi  ve boyalar.
  4. kompakt : Yeli vinçler daha hacımlidir, nedeni ise yerli vinçler 250 bar ile çalışır, ithal vinçler ise 350 bar ile çalışır dolaysiyle silindirler daha küçüktür, yani yerli vinçlerde ana bom kaldırmak için 2 silindir gerekirken ithal vinçlerde 1 silindir yeterlidir.